Nasza szkoła oficjalnie dołączyła do ogólnopolskiej misji IGNIS! Uczniowie klasy 6 zmierzyli się z wyzwaniem inżynieryjnym, budując własne modele Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w ramach projektu „Klucz do Kosmosu”.
Głównym architektem tego sukcesu był Filip Małeta z klasy 6A. To właśnie on:
- samodzielnie opracował układ do lutowania,
- przygotował profesjonalny materiał filmowy (instruktaż),
- pełnił rolę mentora, pod którego nadzorem pozostali uczniowie stawiali pierwsze kroki w pracy z lutownicą.
Pod czujnym okiem Filipa koledzy i koleżanki poznali tajniki elektroniki oraz nauczyli się posługiwania alfabetem Morse’a. Dzięki tej inicjatywie nasi szóstoklasiści poczuli się jak prawdziwi konstruktorzy sprzętu, który – w identycznej formie – towarzyszył polskiemu astronaucie na orbicie.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i filmu przygotowanego przez Filipa!



































Użytkownicy dzisiaj : 219
W tym miesiącu : 4236
W tym roku : 62669
Wszyscy użytkownicy : 173426
Wyświetlenia dzisiaj : 743
Całkowita liczba odwiedzin : 756749
