Tylko guziki nieugięte przetrwały śmierć Świadkowie zbrodni Z głębin wychodzą na powierzchnie Jedyny pomnik na ich grobie . Zbigniew Herbert , Guziki
13 kwietnia 2026 roku, na cmentarzu wojnickim przy obelisku Golgoty Wschodu odbyły się uroczystości 86. rocznicy zbrodni katyńskiej , jednego z najtragiczniejszych i najboleśniejszych wydarzeń w historii Polski. Uroczystości rozpoczęło wprowadzenie sztandarów i odśpiewanie hymnu państwowego , po którym wysłuchano okolicznościowego wprowadzenia . Szczególnym momentem był Apel Pamięci i oprawa słowno – muzyczna przygotowana przez uczniów naszej szkoły . W uroczystości wzięły udział delegacje Urzędu Miasta Wojnicza z burmistrzem Tadeuszem Bąkiem oraz delegacje szkół gminy Wojnicz . Zwieńczeniem uroczystości było złożenie wieńców i zniczy oraz wystąpienie burmistrza miasta Wojnicza. Dziękujemy za udział w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

























Użytkownicy dzisiaj : 219
W tym miesiącu : 4236
W tym roku : 62669
Wszyscy użytkownicy : 173426
Wyświetlenia dzisiaj : 745
Całkowita liczba odwiedzin : 756751
