
Wychowawcy przeprowadzili lekcje wychowawcze wg udostępnionych scenariuszy na stronie http://www.saferinternet.pl oraz przekazali uczniom adresy i telefony fundacji pomagającej w sytuacji zagrożenia niebezpieczeństwami występującymi w Internecie.
Uczniowie uzupełniali karty pracy dotyczące Internetu i emocji, rozwiązywali krzyżówki i wykreślanki oraz wykonywali kolorowanki tematyczne. Dodatkowo uczestniczyli w rozgrywkach gry planszowej „Cybermoc”, dzięki której w atrakcyjny sposób poszerzali swoją wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.

























Młodzież miała okazję obejrzeć spektakl teatralny „Zagubieni w sieci”, w którym przedstawiona została historia Kacpra, Ilony, Kasi, Tomka i Asi. Bohaterowie funkcjonują w świecie wirtualnej rzeczywistości, gdzie relacje międzyludzkie często są powierzchowne i ograniczone do kontaktów online. Spektakl ukazuje ich drogę do ponownego odkrywania wartości prawdziwych więzi, rozmowy oraz relacji budowanych poza światem Internetu.


Na szkolnej wystawie znalazły się:
- wskazówki, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo w sieci,
- porady w jaki sposób demaskować fałszywe doniesienia pojawiające się w Internecie,
- przykłady sytuacji w sieci, które mogą nas zaniepokoić,
- porady dotyczące zasad zachowania prywatności w portalach społecznościowych,
- szkolna procedura postępowania w przypadku ujawnienia cyberprzemocy
- zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, Instagramu, Twittera, aplikacji dostępnych na smartfonach i tabletach,
- numer telefonu zaufania



- W dniu 27.02.2026r. (piątek) zorganizowany został konkurs wiedzy na temat Bezpiecznego Internetu dla klas VII-VIII na platformie Kahoot. W konkursie wzięło udział 13 uczniów. Oto wyniki
I miejsce Anna Honkisz 8b
II miejsce Eliza Kura 8b
III miejsce Kamil Bibro 8b
Wyróżnienia: Justyna Mastalerz 8a
Emilia Podraza 8a
Gratulujemy!!!



2. Zorganizowane zostały dwa konkursy informatyczno-platyczne:
- na najlepszy plakat (komiks) promujący akcję Dzień Bezpiecznego Internetu.
Klasy II-III
I miejsce Lena Gac 3a
II miejsce Ewa Krupa 2b
III miejsce Zuzanna Sarlej 2c
Wyróżnienia: Wojciech Wajda 3b
Eliza Wiśniowska-Hajdecka 2c
Wiktoria Ogar 2c
Gratulujemy!!!



- na najciekawsze leporello promujące akcję Dzień Bezpiecznego Internetu
Klasy IV-VIII
Leporello to forma pracy plastycznej przypominająca książeczkę składaną w harmonijkę. Składa się z jednego długiego paska papieru (lub kilku sklejonych), który jest zaginany naprzemiennie, tworząc kolejne „strony”. Po rozłożeniu powstaje ciąg ilustracji lub informacji, a po złożeniu – niewielka książeczka. Dostarczono cztery prace:
Hanna Boryczko 4c
Justyna Klich 4c
Zofia Klich 6c
Karolina Sygnarowicz 8b


















Prace uczniów zostały przekazane i wezmą udział w konkursie „Internet bez pułapek”, organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie. Uczniowie rywalizują w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV–VI oraz klasy VII–VIII. Przygotowane prace są bardzo ciekawe, pomysłowe oraz starannie wykonane.

Trzymamy kciuki za sukces naszych uczniów.













Użytkownicy dzisiaj : 218
W tym miesiącu : 4235
W tym roku : 62668
Wszyscy użytkownicy : 173425
Wyświetlenia dzisiaj : 720
Całkowita liczba odwiedzin : 756726
