Telefony zaufania oraz infolinia wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych, którzy potrzebują pomocy. Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.
Poradnik dla rodziców:
Szanowni Państwo, W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, chcemy kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne. Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość. Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl W załączeniu przekazujemy plakat i zachęcamy do upowszechnienia informacji w szkołach i placówkach. Z wyrazami szacunku |
Departament Wychowania i Edukacji WłączającejMinisterstwo Edukacji i Nauki |
Oferta Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie – Filia w Wojniczu
- ZADANIA PEDAGOGA SZKOLNEGO:
- Diagnozowanie indywidualnych potrzeb rozwojowych, edukacyjnych i możliwości psychofizycznych uczniów.
- Diagnozowanie sytuacji wychowawczych w szkole w celu rozwiązywania problemów wychowawczych oraz wspierania rozwoju uczniów.
- Określanie form udzielania uczniom pomocy psychologiczno- pedagogicznej odpowiednio do rozpoznanych możliwości i potrzeb.
- Organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów, w tym: z zakresu profilaktyki uzależnień oraz innych problemów dzieci i młodzieży.
- Prowadzenie zajęć korekcyjno- kompensacyjnych oraz innych o charakterze terapeutycznym.
- Minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania, inicjowanie różnych form pomocy w środowisku szkolnym i pozaszkolnym uczniów.
- Udzielanie wsparcia, porad i pomocy uczniom w rozwiązywaniu problemów szkolnych i pozaszkolnych, między innymi uczniom mającym trudności w kontaktach rówieśniczych i środowiskowych, znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej i życiowej, odnoszących niepowodzenia szkolne.
- Inicjowanie i prowadzenie działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych.
- Wspieranie kompetencji wychowawczych rodziców uczniów, rozmowy, konsultacje, porady.
- Współpraca z wychowawcami klas i nauczycielami w zakresie rozwiązywania problemów wychowawczych, doradztwa edukacyjno- zawodowego dla uczniów, organizowania opieki i pomocy materialnej uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.
WAŻNE ADRESY I TELEFONY:
- GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W WOJNICZU
UL. KRZYWA 16, 32-830 WOJNICZ. tel. 14 679 00 30
www.gops.wojnicz.pl – możliwość pobrania druków
- PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA FILIA W WOJNICZU
UL. JAGIELLOŃSKA 17, 32-830 WOJNICZ, tel. 14 650 11 31
www.pppptarnow.pl – możliwość pobrania druków
- PUNKT KONSULTACYJNY PRZY URZĘDZIE MIASTA W WOJNICZU
UL. RYNEK 4, 32-830 WOJNICZ, tel. 608 054 408
bezpłatne porady prawnicze, psychologiczne, socjalne
godziny pracy: KAŻDY PIĄTEK od 1545 – 1830
- PLACÓWKA WSPARCIA DZIENNEGO W WOJNICZU
UL. RYNEK 30, 32-830 WOJNICZ, tel. 14 678 70 66
- PLACÓWKA WSPARCIA DZIENNEGO W SUKMANIU
PWD SUKMANIE tel. 730 130 556
Strony: Strona 1 Strona 2